KontaktStrona główna
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o SWWAIDS.
Podaj e-mail:

       
Kwota:
PLN
O nas. Misja. Cele

       Stowarzyszenie Wolontariuszy Wobec AIDS "Bądź z nami" powstało w roku 1994 z inicjatywy osób żyjących z HIV/AIDS i ich bliskich. Wypełniło lukę istniejącą w opiece i sposobach zajmowania się osobami żyjącymi z HIV/AIDS. Byliśmy jedną z nielicznych organizacji w Polsce działających na rzecz osób z HIV/AIDS i jedyną organizacją współprowadzoną przez osoby żyjące z wirusem. Dzięki temu doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z potrzeb wynikających z bycia osobą zakażoną lub chorą.

      Mieliśmy wówczas świadomość wielu ograniczeń, trudności, emocjonalnych uprzedzeń i niechęci z jakimi spotykaliśmy się na swojej drodze w staraniach o własne życie, o zdrowie, o miłość, o godność chorego.    

 

 

 

         Mimo upływu lat,mimo powstania innych stowarzyszeń zajmujących się problemem HIV/AIDS - nasze postulaty i cele pozostają nadal aktualne...

 

CELE
· niesienie pomocy w sferze duchowej, moralnej, psychicznej, społecznej i materialnej osobom z HIV/AIDS i ich bliskim; · podejmowanie działań zmierzających do akceptacji i samoakceptacji chorych z AIDS, żyjących z HIV i ich bliskich; · kształtowanie racjonalnych zachowań społecznych wobec zagrożenia epidemią HIV.
 
REALIZACJA CELÓW
  · otaczanie opieką chorych z AIDS przebywających w szpitalach lub domach; · dotarcie do osób z HIV/AIDS i ich bliskich oraz pomoc w rozwiązywaniu problemów psycho-społecznych, materialnych i innych; · objęcie opieką osób przed i po teście; · rozpoznawanie i określanie potrzeb osób w HIV/AIDS; · tworzenie stałych ośrodków wsparcia i informacji dla osób z HIV/AIDS i ich bliskich; · prowadzenie stałej współpracy z domami dla osób z HIV/AIDS; · organizowanie grup terapeutycznych; · działania w kierunku akceptacji osób z HIV/AIDS przez rodzinę, bliskich i najbliższe otoczenie; · działalność informacyjną mającą na celu uświadomienie określonych grup społecznych; · prowadzenie Telefonu Zaufania AIDS; · szkolenie wolontariuszy przez specjalistów z różnych dziedzin wiedzy; · prowadzenie stałego serwisu informacyjnego; · inspirowanie, przygotowanie i rozpowszechnianie publikacji drukowanych, audiowizualnych i internetowych na temat HIV/AIDS; · organizowanie punktów informacyjnych, konsultacyjnych w oddziałach szpitalnych, w przychodniach, w miejscach wykonywania testów; · nawiązywanie i rozwijanie kontaktów z innymi organizacjami o podobnym charakterze - w kraju i za granicą; · organizowanie publicznych kampanii informacyjnych, profilaktycznych, zbieranie funduszy przeznaczonych na realizację prac Stowarzyszenia.  
 

Naszym priorytetem jest wszechstronna pomoc osobom żyjącym z HIV , chorym na AIDS i ich bliskim. Udzielamy również  informacji z zakresu HIV/AIDS, testowania na HIV, bezpieczniejszych zachowań seksualnych; prowadzimy profilaktykę dotyczącą zakażeń HIV, chorób przenoszonych drogą płciową, HCV.
Mamy wspaniały zespół. Tworzymy go już od 1994 roku.
Jeśli masz pytania dotyczące HIV/AIDS  i chcesz uzyskać rzetelną odpowiedź,
Jeśli chcesz zrobić test na HIV ale nie wiesz gdzie, chcesz porozmawiać o ryzyku,
Jeśli Twój wynik jest dodatni i nie wiesz co robić dalej?
Jeśli jesteś zakażony i potrzebujesz wsparcia,
Jeśli jesteś zakażony i masz się świetnie - podziel się swoją radością
Jeśli jesteś bliską osoba dla kogoś żyjącego z HIV.
Jeśli chcesz zostać wolontariuszem.
To Stowarzyszenie powstało specjalnie dla Ciebie!
 
ZADZWOŃ, NAPISZ, PRZYJDŹ
 
22/826 42 4722/826 42 47 42 47 - biuro; 22/692 84 40 - dla osób żyjących z HIV/AIDS;  mail: badzznami@swwaids.org
ZAPRASZAMY - ZESPÓŁ STOWARZYSZENIA
 

stowarzyszenie.badz.z.nami
7542351
Całodobowy Telefon Zaufania
(22) 692 82 26

Skutki uboczne leków ARV?

Tak
Nie
Gosci online: 1
Wizyty: 1024544